تماشا و دانلود فیلم سینمایی خط قرمز – 1360

فیلم سینمایی خط قرمز : خط قرمز فیلمی ایرانی به کارگردانی و نویسندگی مسعود کیمیایی بر اساس شب سمور بهرام بیضایی، محصول سال ۱۳۶۰ است

در سال ۱۳۶۰ همزمان با پایان فیلمبرداری این فیلم، ناگهان قانون حجاب در سینما تصویب شد؛ بنابراین، این فیلم بدلیل نداشتن حجاب اسلامی به مدت ۳۷ سال توقیف شد.

سرانجام، پس از ۳۷ سال این فیلم در تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ اکران شد.

فیلم سینمایی خط قرمز با سه کیفیت عالی و مختلف برای دانلود شما عزیزان در سایت قرار داده شده است .

اطلاعات فیلمخلاصه داستانعوامل فیلم و بازیگران

تاریخ انتشار : 1360

مدت زمان : 112 دقیقه

کشور : ایران

زبان : فارسی

خط قرمز
خط قرمز

فیلم سینمایی خط قرمز :

در کوران انقلاب یکی از مأموران عالی رتبة ساواک به نام امانی با زنی به اسم لاله ازدواج می کند. لاله، که فارغ التحصیل رشتة پزشکی است، در طول روز به مداوای مجروحان تظاهرات خیابانی مشغول است. امانی در شب عروسی به سازمان امنیت احضار می شود تا نظر خود را دربارة آزادی و مرگ گروهی از زندانیان سیاسی، که زیر اسم شان خط قرمز کشیده شده و محکوم به اعدام هستند، اعلام کند. او وقتی در بررسی اسامی متوجه می شود که برادر لاله جزو زندانیان است، رأی بر اعدام برادر همسرش می دهد.

لاله از تلفن های مکرر به خانه و غیبت او مشکوک می شود و از جمال، دوست برادرش که عضو یک گروه مسلح است می خواهد که به تعقیب امانی بپردازد. لاله با یافتن دفترچه و اسلحة امانی، نشانه هایی از ساواکی بودن همسرش به دست می آورد. مدارکی نیز که جمال در اختیار او می گذارد برایش شکی باقی نمی گذارد. با بازگشت امانی به خانه لاله او را بازخواست می کند. امانی همسرش را به باد کتک می گیرد. لاله و بعد جمال، که برای کمک آمده است، امانی را هدف گلوله قرار می دهند و از پا در می آورند.

5 1 اخذ رای
رتبه بندی مقالهثبت نام
اطلاع از
0 نظرها
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات